Kredyt hipoteczny - okazuje się, że pomimo ogromnej ilości reklam i informacji, wiele osób wciąż nie zna prawidłowej definicji kredytu hipotecznego, myląc go z kredytem na budowę domu. Oczywiście, jest to jedno z podstawowych zastosowań kredytu hipotecznego, jednak to nie ono stanowi o charakterze tego produktu finansowego.

Z definicji bowiem kredyt hipoteczny jest takim rodzajem kredytu, którego zabezpieczeniem jest ustanowiona hipoteka - niekoniecznie natomiast uzyskane środki trzeba wykorzystywać na budowę czy remont. Powszechnie popełnia się ten błąd, ponieważ środki, jakie otrzymuje się w ramach kredytu hipotecznego są bardzo znaczne, więc jest to narzędzie wybierane przez osoby budujące dom lub planujące zakup czy kapitalny remont mieszkania. Dokładny zakres możliwości wykorzystania kredytu określany jest każdorazowo przez bank w umowie kredytowej. Hipotetycznie jest więc możliwe ograniczenie zastosowań kredytu jedynie do budowy czy zakupu domu, jednak w praktyce podobne ograniczenia wprowadza się rzadko. Określenie „kredyt hipoteczny” pochodzi z podziału kredytów według rodzajów zabezpieczeń, a nie według zastosowań. Niemniej jednak przygniatająca większość kredytów na budowę domu to właśnie kredytu hipoteczne, co z kolei bierze się z tego, że większość z nas nie może pozwolić sobie na zabezpieczenie tak wysokiego kredytu w inny sposób, niż tylko ustanowieniem hipoteki na nowej nieruchomości.

Pomożemy znaleźć właściwy kredyt zacząwszy od kredytu na budowę lub remont, a skończywszy na innych produktach kredytowych, które odpowiadają Twoim wymaganiom, a które również wykorzystują hipotekę jako zabezpieczenie wierzytelności.

Przygotuj ofertę...

Doradzimy w najlepszym sfinansowaniu Twoich celów mieszkaniowych...


Kredyt hipoteczny

Pożyczki pozabankowe / bez BIK

Sprawdź swój BIK/BIG/KRD