Kredyt firmowy to kredyt związany z prowadzoną działalnością. Pozwoli sfinansować dalekosiężne plany, jak i bieżące wydatki.

Pomagamy w znalezieniu czterech najważniejszych rodzajów kredytów firmowych jak:
- kredyty inwestycyjne,
- kredyty obrotowe,
- w rachunkach bieżących,
- w liniach kredytowych.

Kredyty inwestycyjne jak sama ich nazwa informuje mają za zadanie finansować inwestycje danego podmiotu.

Kredyt obrotowy udzielany jest jako pomoc w bieżącym prowadzeniu działalności. Otrzymane za pośrednictwem tego rodzaju kredytu środki mogą być więc przeznaczone na wszystkie elementy związane z bieżącą działalnością – czyli np. nieprzeterminowane zobowiązania, zakup surowców, produktów czy usług. Wysokość przyznawanego kredytu obrotowego zależy głównie od ogólnych obrotów na rachunkach firmowych danego podmiotu.

Kredyt na bieżącym rachunku rozliczeniowym to w praktyce nic innego, jak znany wszystkim limit debetowy. Dla przyznania tego typu kredytu konieczne jest odpowiednio długie posiadanie rachunku firmowego. Wielkość kredytu obliczana jest w zgodzie z obrotami na rachunku. Tego typu finansowanie firm jest przyznawane z reguły na 12 miesięcy. Wszystkie środki, które wpływają na rachunek, automatycznie zmniejszają kwotę zadłużenia. Wg wielu przedsiębiorców rozwiązanie to stanowi bezwzględnie najwygodniejszą i najbardziej korzystne źródło finansowania bieżącej działalności firmy.

Ostatni typ kredytu dla przedsiębiorstw to tzw. linia kredytowa. Działa ona dość podobnie jak limit debetowy. Różnica polega jednak na tym, iż linia nie jest prowadzona na rachunku firmowym, ale na specjalnie stworzonym koncie. W związku z powyższym środki, które wpływają na główne konto nie zmniejszają zadłużenia podmiotu będącego kredytobiorcą.

Przygotuj ofertę...


Kredyt firmowy

Pożyczki pozabankowe / bez BIK

Sprawdź swój BIK/BIG/KRD